Wycieczka na Dominikanę – termin Listopad

 • Lokalizacja:
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 07/11/2019
 • Powroty kończą się: 21/11/2019
 • Cena od: 8980 zł

DOMINIKANA – wypoczynek- zwiedzanie i rozrywka

Ramowy plan wycieczki :

Dzień 1

Warszawa – Paryż – Santo Domingo

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa i lot do Santo Domingo (z przesiadką w Paryżu). Przylot na lotnisko Las Americas. Transfer do hotelu na dominikańskiej starówce Zona Colonial, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Santo Domingo – Zona Colonial

Śniadanie w hotelu. Zapoznanie się z okolicą. Santo Domingo to stolica Dominikany i zarazem pierwsze miasto założone w Nowym Świecie. Mieszczące się w nim Stare Miasto (Zona Colonial) zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1990 roku. W planie zwiedzanie najważniejszych punktów historycznych w Santo Domingo, czyli Altar de la Patria, gdzie spoczywają Ojcowie Ojczyzny, Puerta del Conde, gdzie ogłoszono niepodległość Dominikany w 1844 roku, Calle Las Damas – pierwszą brukowaną ulicę w Nowym Świecie, Fortaleza Ozama – zawisłą nad rzeką Ozama pierwszą twierdzę obronną obu Ameryk, Panteon Narodowy oraz Alcázar de Colón, pięknie zachowany pałac wicekróla Diego Kolumba, syna Krzysztofa Kolumba. Podczas spaceru wstąpimy również do Muzeum Czekolady, aby mieć okazję do spróbowania wyrobów z najwyższej jakości, dominikańskiego kakao, Muzeum Larimaru, gdzie podziwiać będziemy przepiękny turkusowy kamień, wydobywany jedynie na Dominikanie (w regionie Barahona) oraz Muzeum Trzciny i Rumu, z cenną informają o procesie produkcji rumu, dominikańskiego alkoholu nr 1 oraz okazją na degustację trunku. Po wycieczce obiad a po nim czas wolny. Po południu przejście na Malecón – promenada przy Morzu Karaibskim. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem kolacja i wyjście na imprezę powitalną z koncertem na żywo.

Dzień 3

Wyspa Saona.

Wcześnie rano wyruszymy z Santo Domingo do Bayahibe, nadmorskiej miejscowości skąd motorówką dostaniemy sie do rajskiej Wyspy Saony, będącej częścią Paru Narodowego del Este. Ta całodniowa wycieczka uważana jest za obowiązkowy punkt pobytu na Dominikanie. Po dotarciu na wyspę czas wolny na plażowanie i rozkoszowanie się widokami jak z raju. Spędzimy niezapomniane chwile, skosztujemy pysznych dań oraz zrelaksujemy się na jednej z najpiękniejszych plaż świata. Podczas całego pobytu dostępny będzie open bar oraz skorzystać będzie można z tanecznych animacji. Za dodatkową opłatą lokalne usługi tj. masaż czy sesja zdjęciowa. Obiad na plaży w formie bufetu. W drodze powrotnej, podczas dłuższego rejsu katamaranem, będzie okazja do tańca i zabawy z najlepszymi dominikańskimi tancerzami i animatorami. Zatrzymamy się również w miejscu zwanym Piscina Natural (pol. Basenie naturalnym), gdzie daleko od brzegu będziemy mieć wodę do pasa. Idealny czas na kąpiel w przepięknej turkusowej wodzie oraz podziwianie, często odwiedzających to miejsce, rozgwiazd. Po dotarciu do Bayahibe wyruszamy w drogę powrotną do Santo Domingo. Tego dnia śniadanie i kolacja w trasie. 

Dzień 4

Santo Domingo – City Tour.

Śniadanie w hotelu. Wycieczka City Tour, która obejmować będzie różne dzielnice stolicy Dominikany. Zobaczymy jaskinie Tres Ojos –  trzy podziemne jeziora, gdzie kręcono ujęcia do Parku Jurajskiego; Faro a Colón (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) – potężną budowlę, gdzie znajduje się grób słynnego odkrywcy; pełną dominikańskich flag Plaza de la Bandera. Podczas wycieczki poznamy prawdziwą stronę Santo Domingo, która jest przykładem typowej latynoskiej metropolii, gdzie bogactwo i luksus miesza się z biedotą, brudem i częstym brakiem w dostawach prądu i wody. Zobaczymy piękne dzielnice oraz te, które składają się z rozsypujących się blaszanych domków. Przejedziemy się kolejką liniową, która jest w Santo Domingo formą transportu publicznego oraz zobaczymy trening bejsbola, dominikańskiego sportu narodowego. Obiad w trakcie. Po wycieczce powrót do hotelu. Czas wolny, późnej kolacja i wyjście na kultowy koncert Grupo Bonye w ruinach klasztoru Franciszkanów. Zabawa z Dominikańczykami przy karaibskiej muzyce na żywo. 

Dzień 5

Santo Domingo

Śniadanie w hotelu a po nim 2h lekcja tańców dominikańskich – bachaty i merengue. Będąc na Dominikanie nie sposób nie zauważyć, że ten kraj życie muzyką i tańcem. Zarówno bachata jak i merengue to tańce, które zna każdy Dominikańczyk, i które należy umieć, aby w pełni bawić się na dominikańskich imprezach. Po 2h zabawy, chwila odpoczynku i przerwa na obiad. Później czas wolny przeznaczony na zakupienie pamiątek, indywidualne zwiedzanie. Wieczorem wyjście na tańce dla chętnych. 

Dzień 6

Santo Domingo – Santa Barbara de Samana – Las Terrenas.

Wcześnie rano przejazd do stolicy Półwyspu Samana, jednego z najpiękniejszych regionów Dominikany. Śniadanie w trasie. Spacer po centrum miasta, gdzie podziwiać można piękną architekturę wiktoriańską, malecón oraz przejście przez intrygujący „most donikąd”.  Ze znajdującej się nieopodal zatoki wyruszymy szybką łodzią motorową do Cayo Levantado, malutkiej wysepki oferującej plażę jak ze snów. Zwana jest również Wyspą Bacardi, ponieważ właśnie na niej nagrano ujęcia do reklamy tego  słynnego rumu. Spędzimy tam parę godzin delektując się widokami oraz zjemy główny posiłek. Z Cayo Levantado przejazd do Las Terrenas. Zameldowanie w hotelu i kolacja. 

Dzień 7

Las Terrenas – Pueblo de los Pescadores – Playa Las Ballenas.

Śniadanie w hotelu. Tego dnia przejdziemy się po uliczkach tętniącego życiem miasta Las Terrenas. Naszym głównym celem będzie położone przy plaży Pueblo de los Pescadores (Wioska rybacka) – centrum gastronomiczno-rozrywkowe w Las Terrenas, gdzie w przepięknych okolicznościach natury skosztujemy tradycyjnych dań z tego regionu, opartych przede wszystkim na wszechobecnym tam kokosie. Znajduje się tam wiele barów, restauracji, sklepików z pamiątkami, a za dnia i w nocy rozbrzmiewa lokalna muzyka. Po obiadzie przejazd na Playa Las Ballenas, tam relaks do późnych godzin popołudniowych. Powrót do hotelu, wieczorem kolacja i dla chętnych wypad na tańce.

Dzień 8

Las Terrenas.

Po śniadaniu 2 godziny zajęć tanecznych w słynnej szkole Alianza RD Dance Studio. Kontynuujemy naukę dominikańskich tańców, którą rozpoczęliśmy w Santo Domingo. Po obiedzie czas wolny.  Wieczorem, po kolacji, wyjście do klubu dla chętnych.

Dzień 9

Las Terrenas – Salto El Limón.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do wodospadu El Limón, do którego dostaniemy się konno przedzierając się przez dominikańską dżunglę. Jest to wycieczka dla każdego, również dla osób, które nigdy nie jeździły na koniu; konie będą prowadzone przez przewodników. Po wspinaczce trwającej ok 40 min. objawi nam się jedna z największych atrakcji Półwyspu Samana – bardzo wysoka (ponad 50 metrów), piękna położona kaskada. Będzie to świetna okazja na kąpiel w orzeźwiającej słodkiej wodzie oraz wykonanie zdjęć, które uwiecznią ten cudowny pomnik natury. Po powrocie do Las Terrenas obiad oraz czas wolny. Wieczorem, po kolacji, wyjście do klubu dla chętnych.

Dzień 10

Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka do Rio San Juan 

Dzień 11

Las Terrenas – Las Galeras.

Po śniadaniu w hotelu przejazd do Las Galeras, gdzie mieści się jedna z najpiękniejszych plaż świata (uznana drugą najlepszą na świecie plażą przez Condé Nast Traveler), czyli Playa Rincón, niebywale długa, z lasem palm pochylających się nad śnieżnobiałym piaskiem. Za dodatkową opłatą rejs po rzece Cano Frio, gdzie podziwiac można m.in. lasy namorzynowe. Po paru godzinach leżakowania, powrót do Las Terrenas i obiad, a po nim czas wolny. Następnie, po kolacji, wyjście na imprezę dla chętnych.

Dzień 12

Las Terrenas.

Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka Los Haitises 

Dzień 13

Las Terrenas – Boca Chica.

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Boca Chica – miejscowości położonej ok 40 min. od Santo Domingo. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive.

Dzień 14

Boca Chica.

Pobyt w hotelu all inclusive.

Dzień 15

Boca Chica – Las Americas.

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Las Americas. Wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Polski.

 

8980 zł/ osoba 

Dla osób które same wykupią bilet lotniczy i spotykają się z grupą w Santo Domingo 

Cena: 6090 zł lub 1420 €     lub  1650 $

Cena zawiera: wg wybranej opcji: bilet lotniczy Warszawa – Paryż – Santo Domingo – Paryż – Warszawa liniami regularnymi, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 12 kg i bagaż główny 23 kg, transfer z/ na lotnisko klimatyzowanym busem, transport podczas zwiedzania, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, zakwaterowanie (14 noclegów) w pokojach 2-osobowych, w hotelach 3*/4*, 3 posiłki dziennie + napoje bezalkoholowe do posiłku przez 11 dni oraz wyżywienie all inclusive przez 3 dni, opiekę polskojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie kosztów leczenia (100 000 euro), następstw nieszczęśliwych wypadków (45 000 zł) oraz bagażu (2 000 zł).

Cena nie zawiera: wydatków własnych, napiwków (należy przygotować ok. 20 dolarów).

Ważne informacje:

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym.
 3. Wyżywienie 3x dziennie.
 4. Dopłata do pokoju jednoosobowego 1500 zł
 5. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dn podpisania umowy).
 6. Przy wylocie do Dominikany paszport musi byc ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
 7. Niewielkie kameralne grupy

Rio San Juan – Rano przejazd do Río San Juan. Pierwszy przystanek przy Lagunie Gri Gri, skąd wyruszymy w rejs łodzią motorową. Po drodze zatrzymamy się w Cueva de las Golondrinas (Jaskini Jaskółek), Piscina Natural – basenie naturalnym (tutaj czas na kąpiel w turkusowej wodzie), zobaczymy również tropikalne lasy namorzynowe oraz plażę Caletón. Następnie obiad i pobyt na pięknej plaży Playa Grande. W godzinach popołudniowych powrót do Las Terrenas.

Los Haitises – Z Bahia de Samana wyruszamy w rejs łodzią do Parku Narodowego Los Haitises. Głównym celem tej wyprawy jest obserowanie egzotycznej fauny i flory. Dzika, bujna roślinność, lasy namorzynowe, a w nich ponad 100 gatunków ptaków (m.in. pelikany i papugi) tworzą zapierające w dech widoki. Po drodze mijać będziemy wyrastające z wody cayos (małe wysepki), odwiedzimy również jaskinie z rysunkami prekolumbijskiego plemienia Taino oraz zjemy typowy dominikański obiad.