Wycieczka 3 dniowa Adrspach- Praga

 • Lokalizacja: ,
 • Długość: 3 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 23/10/2020
 • Powroty kończą się: 25/10/2020
 • Cena od: 680 zł

PRAGA: stolica i największe miasto Czech, położone w zachodniej części kraju w środkowej części krainy Czechy, nad Wełtawą. Przyciąga turystów z całego świata i należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

 

Wycieczka 3 dniowa Adrspach- Praga

PRAGA: stolica i największe miasto Czech, położone w zachodniej części kraju w środkowej części krainy Czechy, nad Wełtawą. Przyciąga turystów z całego świata i należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

Ramowy plan wycieczki

Dzień 1
 godz. 06:00 wyjazd

Przejazd do Adrspach. Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu *** obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 2

 Śniadanie, zwiedzanie Pragi: 

Hradczany – Zamek Praski, według internetowej Księgi Rekordów Guinessa – największy kompleks zamkowy na świecie. 

Codziennie o godzinie 12 na Pierwszym Dziedzińcu zamkowym odbywa się zmiana warty honorowej. Gwardziści ubrani są w mundury, które zaprojektował zdobywca Oskara w kategorii kostiumy za film „Amadeusz”. 

 Katedra św. Wita, Złota Uliczka, Pałac Królewski, Loreta, Strahovski  klasztor.

 Malá Strana – kościół św. Mikołaja, Wyspa Kampa, Most Karola. Romantyczna dzielnica położona na lewym brzegu Wełtawy, u stóp praskiego zamku. Obfituje w piękne kamienice, uliczki i kościoły. Do jej głównych atrakcji należy także Ściana Lenona, kościół św. Mikołaja oraz ogrody schodzące wprost do rzeki nieopodal mostu Karola. 

Spacer po Moście Karola, najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym moście w stolicy Czech, który łączy pieszym traktem Stare Miasto z dzielnicą Mala Strana. Regionalna kolacja z piwem.  Powrót do hotelu. Nocleg. 

Dzień 3

 Śniadanie w hotelu , wykwaterowanie, wjazd kolejką na wzgórze Petrin wyjście na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękna panorama miasta. Przejazd do Kutnej Hory średniowiecznego miasteczka wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, słynącego z historycznych kopalni srebra. Zwiedzanie: gotycki kościół św. Barbary, Stare Miasto z zabytkowymi kościołami, renesansową zabudową rynku, ossuarium- gotycka podziemna kaplica. Przejazd do Sedlec gdzie zobaczymy kaplicę czaszek. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój na obiad ( płatny we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

 

 Terminy i ceny

TERMIN: 23-25.10.2020

CENA:        680 zł   

Cena zawiera

 •  Przejazd autokarem / klimatyzacja, /, opłaty drogowe, parkingowe
 •  Opiekę pilota  
 • 2 noclegi w hotelu pokoje 2-3 os. z łazienkami
 • 2 śniadania, 2 obiadokolacje 
 • Ubezpieczenie KL + NNW+ BP

Cena nie zawiera

 •   biletów wstępu, rejsu tratwami, na ten cel należy przeznaczyć ok.  900  KC
 • Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie