UKRAINA ODESSA – HUMAŃ – KIJÓW – LWÓW wycieczka objazdowa

 • Lokalizacja:
 • Długość: 6 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 29/05/2018
 • Powroty kończą się: 03/06/2018
 • Cena od: 1150 zł

W weekend Bożego Ciała poznaj z nami naszych sąsiadów i dawne polskie kresy .

UKRAINA ODESSA – HUMAŃ – KIJÓW – LWÓW wycieczka objazdowa

UKRAINA ODESSA – HUMAŃ – KIJÓW – LWÓW wycieczka objazdowa .Ramowy plan pobytu

Dzień 1
  wyjazd z Polski o godz 17:00, przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej, nocny przejazd przez Ukrainę, (trasa ok. 1200 km)

Dzień 2
 przyjazd w godzinach popołudniowych do Odessy, zakwaterowanie w hotelu, wyjscie na spacer po centrum miasta: zwiedzanie z przewodnikiem: klejnoty architektury Bulwaru Primorskiego – Schody Potiomkinowskie, Urząd Miejski, Pałac i Kolumnada hrabiego Woroncowa; pomniki Puszkina, Richeliego, Dworzec Morski, Plac i pomnik Katarzyny Wielkiej, Opera, b. liceum Richeliewskie przy ul.Deribasowskiej, Filharmonia i gmach Muzeum Sztuki przy ul.Puszkinskiej, Pałac Potockiego, obiadokolacja w centrum Odessy, nocleg.

Dzień 3
 Po śniadaniu wyjazd do Kijowa, postój w Humaniu – park „Zofiówka” założony przez Stanisława Szczęsnego Potockiego, zarekwirowany po powstaniu listopadowym przez władze carskie; nosił nazwę Carycyn Sad; obecnie zaliczany do „siedmiu cudów” na Ukrainie.
Przyjazd do Kijowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja. (trasa ok.500 km).

Dzień 4
 śniadanie. Zwiedzanie miasta: Ławra Kijowsko – Peczerska, duchowa kolebka Rusi, jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych Kijowa, Sofia Kijowska – prawosławny monastyr z XI-wiecznym Soborem Sofijskim, w którym zachowały się niepowtarzalne mozaiki i freski autorstwa artystów bizantyjskich i ruskich, Monastyr o Złotych Kopułach pod wezwaniem Michała Archanioła (Michajłowski Monastyr), Zjazd św. Andrzeja – jedna z najstarszych ulic Kijowa, przy której znajdują się liczne galerie i kramy twórców ludowych, Cerkiew św. Andrzeja (Andriejewska cerkiew) – wspaniała barokowa świątynia z zielonym dachem, Złota Brama – średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego gród Jarosława, Sobór św. Włodzimierza – świątynia powstała na 900-lecie chrztu Rusi Kijowskiej, Majdan Niezależności – główny plac miasta, Chreszczatyk – reprezentacyjna ulica miasta, możliwość rejsu statkiem po Dnieprze, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5
Sniadanie, wyjazd do Lwowa, przyjazd do Lwowa: Prospekt Swobody – Teatr Wielki, pomnik Tarasa Szewczenki, kolumna maryjna, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, katedra ormiańska, apteka – muzeum, kościół bernardynów, katedra NMP z kaplicą Boimów, (trasa ok. 550 km) Wyjazd do Polski w godzinach nocnych .

Dzień 6
Przyjazd do kraju wczesnym rankiem (trasa ok. 350 km)

.

UKRAINA ODESSA – HUMAŃ – KIJÓW – LWÓW wycieczka objazdowa

Poznaj kraj naszych sąsiadów , zobacz wspaniałe zabytki związane z kulturą, histriią  Polski i Ukrainy.

 Terminy i ceny

TERMIN CENA ILOŚĆ  DNI
29.05 – 03.06.2018 1.150 zł 6

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, toaletę, uchylne siedzenia,cafe-bar, dvd,
 • 3 noclegi w hotelach , pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami,3 śniadania + 3 obiadokolacje,
 • obsługa pilota,
 • ubezpieczenie KL+NW+bagaż,
 • podatek Vat.

Cena nie zawiera

 •  opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów :Na wstępy do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników,   należy przeznaczyć ok.  26 USD
 • opłaty 10 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY .

Połączenia antenowe

DOPŁATY DO TRAS ANTENOWYCH:
Kielce 65 zł; Katowice 45 zł , Warszawa

Dojazdy antenowe organizowane są przy co najmniej 5 uczestnikach. Przejazd może odbywać się autobusem klasy turystycznej, busem, autem osobowym lub PKP. POTWIERDZENIE DOJAZDÓW ANTENOWYCH DO 7 DNI PRZED TERMINEM WYJAZDU.

UWAGA : wymagany ważny paszport lub dowód osobisty / ważność nie krótsza niz 3 miesiące od daty powrotuz wyjazdu /.