MORAWY CZECHY szlakiem zamków i morawskich win

 • Lokalizacja:
 • Długość: 4 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 18/10/2018
 • Powroty kończą się: 21/10/2018
 • Cena od: 750 zł

O tym ,że czeskie piwo jest najlepsze na świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Ale nie każdy wie o wybornych morawskich winach.

Mikulov to piękne miasteczko leżące w samym centrum kraju dobrego wina w Morawach Południowych, położone tuż pod rezerwatem przyrody Svety Kopecek – Święte Wzgórze które jest częścią Wierchów Pavlowskich.   Przez miasto prowadzi kilka winiarskich ścieżek dydaktycznych, niezwykle ciekawa jest również stała ekspozycja winiarska z jedną z największych w Europie beczek do wina.

 

 

MORAWY CZECHY szlakiem zamków i morawskich win

MORAWY CZECHY szlakiem zamków i morawskich win .  Ramowy plan pobytu

Dzień 1
 wyjazd z Krakowa godz. 14:30,  przejazd do Mikulova, zakwaterowanie, kolacja, nocleg 

Dzień 2
 śniadanie, zwiedzanie Mikulova, renesansowe centrum historyczne, Dom u Rycerzy  ozdobiony sgraffitem, trzystuletnia, fontanna, grobowiec Dietrichsteinów, dzielnicę żydowską ze ścieżką dydaktyczną, która przedstawia w trzynastu punktach historię i życie Żydów w Mikulovie. Zobaczymy również górujący nad miastem XIII wieczny zamek właścicieli Mikulowa, najpierw rodziny Liechtensteinów później Dietrichsteinów, z ekspozycją historyczną, winiarską i rzymsko – germańską. Obiadokolacja w jednej z wielu urokliwych winiarni, nocleg. http://morawy.wycieczkowo.info/mikulov/

Dzień 3
 śniadanie, c.d. zwiedzania zamków, Zamek Lednice, położony na prawym brzegu rzeki Dyji, z przepięknym ogrodem francuskim i parkiem angielskim. Należy on do jednego z najbardziej znanych zabytków w Europie. Wpisany jest na listę zabytków UNESCO.http://www.czechtourism.com/pl/c/lednice-valtice-area-unesco/ Dalej zobaczymy zamek Voltice gdzie zachwyt wzbudzają piwnice pełne win, można podziwiać też loty ptaków drapieżnych. Zamek ten wieczorem jest pięknie oświetlony.  W drodze powrotnej park krajobrazowy i rezerwat biosferyczny wpisany na listę UNESCO, z przepięknymi terenami spacerowymi. Powrót do Mikulowa, obiadokolacja połączona z degustacją wina. Nocleg .
Dzień 4
 śniadanie czas wolny , możliwość zakupów, wyjazd do kraju w godzinach południowych, po drodze zwiedzanie w Cejkovicach słynnych winnych piwnic Zakonu Templariuszy. Możliwość zakupu doskonałych win.http://www.jizni-morava.cz/pl/object/31120-cejkovice-twierdza-templariuszy Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych .

 

MORAWY CZECHY szlakiem zamków i morawskich win

O tym ,że czeskie piwo jest najlepsze na świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Ale nie każdy wie o wybornych morawskich winach.

Mikulov to piękne miasteczko leżące w samym centrum kraju dobrego wina w Morawach Południowych, położone tuż pod rezerwatem przyrody Svety Kopecek – Święte Wzgórze które jest częścią Wierchów Pavlowskich.

Przez miasto prowadzi kilka winiarskich ścieżek dydaktycznych, niezwykle ciekawa jest również stała ekspozycja winiarska z jedną z największych w Europie beczek do wina.

 Terminy i ceny

Czechy Morawy kraina zamków i wina wycieczka 2018

TERMIN CENA ILOŚĆ  DNI
18.10 – 21.10.2018 75o zł 4

 

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem
 • ubezpieczenie,
 • 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje w tym jedna z degustacją wina,
 • podatek Vat.,

Cena nie zawiera

 •  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 500 kc )
 • opłaty 10 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY .

Połączenia antenowe

DOPŁATY DO TRAS ANTENOWYCH:
Kielce 65 zł; Katowice 45 zł , Warszawa

Dojazdy antenowe organizowane są przy co najmniej 5 uczestnikach. Przejazd może odbywać się autobusem klasy turystycznej, busem, autem osobowym lub PKP. POTWIERDZENIE DOJAZDÓW ANTENOWYCH DO 7 DNI PRZED TERMINEM WYJAZDU.

UWAGA : wymagany ważny paszport lub dowód osobisty / ważność nie krótsza niz 3 miesiące od daty powrotuz wyjazdu /.