• GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2018

Macedonia + Albania + Grecja Poznaj słoneczną Grecję oraz uroki Bałkanów!!!

 • Lokalizacja: ,
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 01/09/2019
 • Powroty kończą się: 12/09/2019
 • Cena od: 2230 zł

GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie 2019

MACEDONIA OCHRYD Zielone wzgórza, najsmaczniejsze pstrągi w Europie, serdeczni mieszkańcy którzy opowiadają o Macedonii i częstują Rakiją, to OCHRYD nazywany perłą Bałkanów, leżące nad brzegiem krystalicznie czystego jeziora Ochrydzkiego o powierzchni 370 km

GRECJA STOMIO malutkie miasteczko rybackie leżąca nad samym morzem na stikach masywu Ossy. Spokojna piaszczysta plaża , tawerny i leżaki nasd wodą , idealne miejsce na wypoczynek

 

Macedonia + Albania + Grecja Poznaj słoneczną Grecję oraz uroki Bałkanów!!!

Macedonia + Albania + Grecja Poznaj słoneczną Grecję oraz uroki Bałkanów!!! Ramowy plan pobytu

Dzień 1
Zbiórka o godz. 13;00 i wyjazd z Krakowa, ul. Ujastek 1 .Przejazd przez Słowację i Węgry.

Dzień 2
Dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię. Zwiedzanie stolicy Macedonii SKOPJE-miasto Aleksandra Macedońskiego i Matki Teresy z Kalkuty, miasto pomników i fontann. Zwiedzimy: Twierdza Skopsko Kale, cerkiew św. Spasa na terenie Starej Czarsziji, Meczet Mustafa Paszy, wieżę zegarową, stary Bazar, Kamienny Most na rzece Vardar, Most Sztuki, Narodowy Teatr Opery i Baletu. Przyjazd do Ochrydu, zakwaterowanie w godzinach południowych, spacer po okolicy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie starego miasta Ochryd, które jest nazywane europejską Jerozolimą, posiadającą 356 obiektów sakralnych. Starożytny teatr antyczny,twierdzę cara Samuela, warsztat tradycyjnego czerpania papieru. Odwiedzimy cerkiew św. Pantalejmona, gdzie spoczywa  św. Kliment, a na Plaoszniku zwiedzimy wnętrza bazyliki, w której znajdują się mozaiki wczesnochrześcijańskie, a także zajrzymy do cerkwi św. Johana Kaneo. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, wypoczynek, plażowanie ,kąpiele, zakupy na lokalnym bazarze a także słynnych pereł Ochrydzkich. Obiadokolacja, nocleg
Dzień 5
 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu ,wyjazd do Albanii ,przyjazd do Kruji (to jedna z najsłynniejszych miejscowości turystycznych w centralnej Albanii). Zwiedzanie miasta: Muzeum Skanderbega ( ok. 5 €) oraz  tamtejszy turecki, drewniany bazar ( Pazari i Derexhikut) pełen kramów z lokalnymi pamiątkami. Dalszy przejazd do Durres, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, wypoczynek, plażowanie ,kąpiele w morzu Adriatyckim, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, wyjazd do Grecji przez Macedonię, przyjazd w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8-10
Plażowanie, wypoczynek, spacery po Stomio, kąpiele w morzu Egejskim, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych.
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Grecję-Macedonię-Serbię-Węgry-Słowację w kierunku Polski.
Dzień 12
Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Macedonia + Albania + Grecja Poznaj słoneczną Grecję oraz uroki Bałkanów!!!

Macedonia to kraj położony na Półwyspie Bałkańskim. Przyjaźni ludzie, nieskażona przyroda, doskonałe jedzenie, oraz mnóstwo interesujących zabytków, powoduje, że turyści  chętnie wracają tam ponownie.

Ochryd to miasto leżące nad brzegiem krystalicznie czystego jeziora Ochrydzkiego o powierzchni 370km.To miejsce o niespotykanej kumulacji pozytywnej energii, gdzie kościół sąsiaduje z meczetem .Nad miastem góruje twierdza cara Samuela. Miasto słynie z hodowli pereł, które można wszędzie kupić.

Hotel Lebed***kategoria lokalna

Położenie: na brzegu jednego z najpiękniejszych jezior na świecie, 1km od centrum miasta.

Pokoje: pokoje 2,3,4-osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami, lodówką, wi-fi, tv, klimatyzacją ,całodniową obsługą hotelową.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (bufet).Napoje do śniadania: herbata, kawa, sok, do obiadokolacji woda. Inne napoje do obiadokolacji płatne.

Kuchnia macedońska.

Albania to przepiękny południowoeuropejski kraj z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Krystalicznie czysta woda, rewelacyjna pogoda  oraz piękne plaże czynią z niej wymarzony kierunek wakacyjnych wyjazdów.

 Durres to największy albański kurort, a zarazem drugie co do wielkości miasto i największy port. Turystów przyciąga tutaj piękna plaża, a także wiele ciekawych zabytków z przeszłości. Atrakcyjne położenie sprawia, że corocznie przybywają tu liczni turyści z całego świata.

Hotel: Blue Marine Hotel**** kategoria lokalna

Wyposażenie: Obiekt Blue Marine Hotel położony jest w mieście Durrës, w odległości 400 metrów od skały Kavaje. Oferuje on prywatną plażę oraz kantor wymiany walut. Personel recepcji służy pomocą przez całą dobę. Hotel posiada bezpłatne wi-fi, oraz parking. Jest również wyposażony w windę.

Pokoje: Pokoje w hotelu są klimatyzowane. W pokojach tv. Wszystkie pokoje zapewniają łazienkę z bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

Wyżywienie: .Wyżywienie HB: Śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu. 

Grecja to kraj starożytnych bogów. Miejsce narodzin demokracji, poezji, filozofii i igrzysk olimpijskich. To kraina pełna słońca, uroku i spokoju. Ciepłe morza i niekończące się plaże gwarantują udany wypoczynek. Kto raz był w Grecji, z pewnością będzie chciał tam wrócić.

Stomio to niewielkie miasteczko z licznymi tawernami i kafejkami położone na południe od Riwiery Olimpijskiej ok.180km od Salonik. Piaszczysta ,szeroka i długa plaża, czysta spokojna i wolna od tłumów turystów miejscowość. Miasteczko to cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na cisze i spokój, a nadmorskie tawerny położone przy samej plaży zapewniają świeże ryby i owoce morza wraz z chłodnym winem greckim Retziną.

Hotel ALEXIOU**+ kategoria lokalna

Położenie: ok 350m od szerokiej, piaszczystej plaży i promenady nadmorskiej z licznymi tawernami przy plaży

Wyposażenie: restauracja hotelowa na tarasie z widokiem na morze, bezpłatne wi-fi.

Pokoje: 2,3-osobowe z łazienkami i balkonami, klimatyzacja (dodatkowo płatna),tv, lodówka

Wyżywienie: 2 posiłki dziennie:śniadanie,2-daniowa obiadokolacja;

napoje do posiłków: śniadanie – kawa, herbata, sok, obiadokolacja- woda, kuchnia grecka.

Hotel posiada certyfikat zdrowej żywności.

 

 

 Termin i cena

TERMIN CENA
 01.09-12.09.19 2230 zł.

Cena zawiera

 • 3 noclegi w Macedonii,
 • 2 noclegi w Albanii,
 • 4 noclegi w Grecji,
 • wyżywienie 2 x dziennie, kuchnia grecka, macedońska i albańska,
 • transport autokarem na trasie Kraków-Macedonia-Albania-Grecja-Kraków,
 • opieka pilota na czas przejazdu,
 • realizacja ramowego programu pobytu,
 • ubezpieczenie: KL+ NNW+Bagaż SIGNAL IDUNA POLSKA,
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

       

 • opłaty TFG 10zł/os.,
 • wstępu ok 5 €,
 • opłat za wycieczki fakultatywne.

                                                                               

Wycieczki Fakultatywne:

Macedonia: rejs statkiem do położonego ok.30 km na południe od Ochrydu kompleksu Św. Nauma ( ok.15 Euro), dla chętnych dodatkowo odpłatnie rejs po źródłach Czarnego Drinu ( 5 Euro) 

Grecja: Ateny (45 Euro),Meteory (30 Euro), Delfy (35 Euro ),Olimp (20 Euro ), Skiatos (45 Euro),Saloniki ( 25 Euro), Góra św. Athos (40 Euro),Wieczór Grecki (20 Euro). 

Ceny wycieczek fakultatywnych podane są orientacyjnie.

Uwaga; wymagany ważny co najmniej 1-m-c od daty powrotu, paszport lub dowód osobisty.