Łeba – Lech Resort & Spa

 • Lokalizacja: ,
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 02/03/2019
 • Powroty kończą się: 30/11/2019
 • Cena od: 1230 zł

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na środkowym wybrzeżu, położona przy ujściu rzeki Łeby do Bałtyku, pomiędzy jeziorami Łebsko i Serbsko…

ŁEBA

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na środkowym wybrzeżu, położona przy ujściu rzeki Łeby do Bałtyku, pomiędzy jeziorami Łebsko i Serbsko. Miasto Łeba posiada zatwierdzony profil leczniczy obejmujący choroby układu oddechowego, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii oraz choroby narządu ruchu i reumatyczne.

LECH RESORT & SPA

Budynek „Monsun”:
pokoje z łazienkami i suszarkami do włosów. Wyposażone w: telewizję satelitarną, radio, telefon, chłodziarkę, sejf, zestaw plażowy (leżak, koc plażowy, parawan), czajnik bezprzewodowy. W budynku znajduje się sala konsumpcyjna. Pokoje bez balkonów.

Budynek „Zefir”:
pokoje z łazienkami, suszarkami do włosów i balkonami na I i II kondygnacji. Wyposażone w: telewizję satelitarną, radio, chłodziarkę, zestaw plażowy (leżak, koc plażowy, parawan), czajnik bezprzewodowy. W budynku znajduje się MediSPA. Budynek oddalony od sali konsumpcyjnej o około 50 metrów.

WYŻYWIENIE
3 posiłki dziennie: śniadania i kolacje – bufet, obiady serwowane.

WYPOSAŻENIE
MediSPA – z gabinetami: masażu, magnetoterapii, elektroterapii, krioterapii, laseroterapii, światłolecznictwa, aerosoloterapii, hydroterapii, kinezyterapii, Centrum Odnowy Biologicznej – z sauną, jacuzzi, solarium, gabinetem kosmetycznym, gabinetami zabiegowymi, Body Space, basen odkryty z podgrzewaną wodą, brodzikiem dla dzieci i z przeciwprądem – wymiary: 19,5 m x 7 m – czynny od miesiąca maja do września, Klub „Art Cafe”, bilard, sala kominkowa: konferencyjno – szkoleniowa, kawiarenka przy basenie – gdzie można delektować się smakiem aromatycznych kaw i herbat oraz deserami lub zagrać w bilarda, wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego (rowery, kajaki, łódki), biblioteka, parking dozorowany, duży teren rekreacyjno – sportowy.

Pakiet podstawowych zabiegów w ramach turnusu:
inhalacje, magnetostymulacja, masaże: klasyczny częściowy 15 minutowy, leczniczy Aquavibron częściowy, wibracyjny, sekwencyjny-uciskowy BOA; fizykoterapia: elektrostymulacja, diadynamic, prądy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, prądy Kotza, prądy Traberta, TENS, ultradźwięki; światłoterapia: lampa Sollux, naświetlanie promieniami UV; laseroterapia, balneoterapia: okłady borowinowe częściowe; krioterapia: miejscowa zimnym azotem, kriożelami; hydroterapia: masaż wirowy kończyn dolnych, kąpiele: perełkowa, borowinowa, solankowa, siarczkowa, w wannie z hydromasażem; kinezyterapia: ugul, ćwiczenia, rotor, tablica do ćwiczeń manualnych rąk, rowerki, orbitreki; muzykoterapia. Pozostałe zabiegi dodatkowo płatne według cennika zabiegów rehabilitacyjnych. Warunkiem zaordynowania zabiegów rehabilitacyjnych dla kuracjuszy, jest dostarczenie przed badaniem lekarskim informacji o stanie zdrowia, podpisanej przez lekarza kierującego z miejsca zamieszkania.

Wskazania

dysfunkcje narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach, dysfunkcje narządu słuchu, upośledzenie umysłowe i choroba psychiczna, padaczka, schorzenia układu krążenia, choroby: układu pokarmowego, neurologicznyme, inne dysfunkcje lub schorzenia: jąkający się, kobiety po mastektomii, osoby po laryngektomii, z alergią, z celiakią, z autyzmem, z chorobami: narządów wydzielania wewnętrznego, z przewlekłymi chorobami wątroby, z rozszczepem wargi i podniebienia, neurologicznymi, przemiany materii, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, z cukrzycą, z chorobą Parkinsona, ze schorzeniami: dermatologicznymi, endokrynologicznymi, kręgosłupa, laryngologicznymi, metabolicznymi, onkologicznymi, reumatycznymi, skóry, układu immunologicznego, układu oddechowego, ze skoliozą, ze stwardnieniem rozsianym, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedoczynnością tarczycy, z wadami postawy i genetycznymi, z zaburzeniami depresyjnymi i głosu i mowy.

WYMAGANE ORZECZENIE O NIEPELNOSPRAWNOŚCI.

W każdym turnusie dla osoby rehabilitowanej i dla opiekuna są zabiegi indywidualne oraz jeden zabieg grupowy. Zabiegi wykonywane są tylko w dni robocze, z wyłączeniem dnia przyjazdu i wyjazdu.

Cena turnusu obejmuje:

 1. Zakwaterowanie w pokojach zgodnie z dokonaną rezerwacją – 15 dni, w tym 14 noclegów.
 2. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 17:00, a kooczy o godz. 10:00.
 3. Całodzienne wyżywienie – trzy posiłki dziennie. Śniadania i kolacje – szwedzki bufet, obiady – serwowane.Wszystkie dania są serwowane od miesiąca października do maja.
 4. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu i trwają do śniadania w dniu wyjazdu.
 5. 2 zabiegi indywidualne dziennie – zgodnie z ryczałtem, zaordynowane podczas wstępnej konsultacji fizjoterapeutycznejna podstawie wywiadu, wniosku wystawionego przez lekarza prowadzącego i aktualnych wyników badao.
 6. Ryczałt na zabiegi (wliczony w cenę turnusu) wynosi 280 zł.
 7. Zabiegi wykonywane są w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)– ilośd zabiegów zgodna z terminem turnusu.
 8. Opieka pielęgniarska i lekarska na wezwanie.
 9. Konsultacja fizjoterapeutyczna w zakresie ordynowania zabiegów indywidualnych.

Zabiegi wykonywane w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

inhalacje, magnetoterapia, magnetostymulacja, masaże: leczniczy częściowy 15 minutowy (wyłącznie na podstawie aktualnego prześwietlenia RTG, rezonansu lub tomografu), leczniczy Aquavibron, sekwencyjny-uciskowy BOA,elektrostymulacja, diadynamic, prądy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, prądy Kotza, prądy Traberta, TENS, ultradźwięki, lampa Sollux, Bioptron, naświetlanie promieniami UV, laseroterapia, balneoterapia, okłady borowinowe częściowe, hydroterapia, masaż wirowy kooczyn dolnych, kąpiele w wannie z hydromasażem, kinezyterapia, UGUL, dwiczenia, rotor, tablica do dwiczeo manualnych rąk, rowerki, orbiterki, muzykoterapia.

Istnieje możliwośd wykupienia dodatkowych zabiegów podczas badania wstępnego.

Warunkiem zaordynowania zabiegów rehabilitacyjnych dla kuracjuszy jest przesłanie, najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu, kompletu dokumentów, ksero aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, skierowania naturnus rehabilitacyjny i informacji o stanie zdrowia, podpisanej przez lekarza kierującego z miejsca zamieszkania.

 

Cena turnusu obejmuje:

 1. Zakwaterowanie w pokojach zgodnie z dokonaną rezerwacją.
 2. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 17:00, a kooczy o godz. 10:00.
 3. Wyżywienie – trzy posiłki dziennie. Śniadania i obiadokolacje – szwedzki bufet, obiady – serwowane.W okresie od 22.06. do 30.08.2018 możliwa opcja z dwoma posiłkami (śniadania i obiadokolacje).Wszystkie dania są serwowane od miesiąca października do maja.
 4. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu i trwają do śniadania w dniu wyjazdu.
 5. 2 zabiegi indywidualne dziennie -zgodnie z ryczałtem, zaordynowane podczas wstępnej konsultacji fizjoterapeutycznejna podstawie wywiadu, informacji o stanie zdrowia i aktualnych wyników badao.
 6. Ryczałt na zabiegi (wliczony w cenę turnusu) wynosi 140 zł.
 7. Zabiegi wykonywane są w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)– ilośd zabiegów zgodna z terminem turnusu.
 8. Konsultacja fizjoterapeutyczna w zakresie ordynowania zabiegów indywidualnych.

Uwagi

 • Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 17:00, a kończy o godz. 10:00.
 • Przy rezerwacji prosimy o dołączenie: ksera orzeczenia o niepełnosprawności lub oświadczenia o posiadaniu ważnego orzeczenia o niepełnosprawności według wzoru zamieszczonego na naszej stronie internetowej, skierowania lekarskiego na turnus rehabilitacyjny, informacji o stanie zdrowia.
 • Opiekun korzystający z zabiegów – koszt jak dla osoby na rehabilitacji. Warunkiem skorzystania z zabiegów, jest posiadanie informacji o stanie zdrowia, wystawionej przez lekarza rodzinnego i przesłanie jej na nasz adres przed przyjazdem. Ryczałtowy koszt 20 zabiegów – 240 zł, 30 zabiegów – 300 zł. W przypadku nie posiadania karty stanu zdrowia, zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 8%.
 • Opiekun nie korzystający z zabiegów – pobyt wczasowy: dopłata podatku VAT w wysokości 8% od ceny turnusu, pomniejszonej o ryczałt zabiegowy – 240 zł.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 40% ceny turnusu w pokoju 2 osobowym..
 • Dziecko od 3 do lat 10 z zabiegami (samodzielne spanie) – zniżka 5% zł od wartości turnusu.
 • Dzieci do lat 3 z zabiegami, bez zapewnienia oddzielnego miejsca do spania i oddzielnego wyżywienia – opłata stała 220 zł oraz dodatkowa opłata za zabiegi 280 zł (20 zabiegów) – 330 zł (30 zabiegów)..
 • Opłata miejscowa (klimatyczna) obowiązkowa wg cennika Urzędu Miejskiego – płatna gotówką w recepcji. Każdy kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia na miejscu opłaty klimatycznej zgodnie z uchwałą Rady Miasta Łeby, która wynosi: 1,90 zł za każdy dzień pobytu od osoby fizycznej, która ukończyła 15 lat, 1,00 zł za każdy dzień pobytu dla emerytów i rencistów, dzieci i młodzież ucząca się – na podstawie ważnej legitymacji. Opłatę klimatyczną należy uiści gotówką w recepcji.

Po wykupieniu turnusu rehabilitacyjnego, w dniu wstępnych badań lekarskich, lekarz ordynuje zabiegi wskazane dla danego schorzenia, z zakresu pakietu podstawowego. Poza pakietem podstawowym, oferujemy zabiegi płatne, wskazane dla danego schorzenia, zlecane przez lekarza w dniu badań wstępnych – bez ponoszenia przez Państwa kosztów porady lekarskiej. W pozostałych dniach porada rehabilitacyjna i zlecenia dodatkowych zabiegów są płatne w wysokości 30 zł.