HISZPANIA ANDALUZJA wypoczynek i zwiedzanie

 • Lokalizacja:
 • Długość: 8 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 10/10/2018
 • Powroty kończą się: 17/10/2018
 • Cena od: 2040 zł

Chcesz przedłużyć lato , jedz z nami do Andaluzji w pazdzierniku 2018 . Tam jeszcze temperatury i pogoda letnia .Ciekawy i bogaty  program zwiedzania , dobry hotel , samolot z Krakowa .Polecamy

HISZPANIA ANDALUZJA wypoczynek i zwiedzanie .

HISZPANIA ANDALUZJA wypoczynek i zwiedzanie

Ramowy plan wycieczki

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku ,odprawa , przelot samolotem Kraków -Malaga . Po przybyciu do Malagi godz. 17:35  transfer do  hotelu . Zakwaterowanie , obiadokolacja i czas wolny.                                                                                                                                                                 .
Dzień 2
Po śniadaniu ok. 09.00 wyruszamy do Rondy – najpierw malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża, a później przez góry Serranía de Ronda, gdzie widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Zwiedzimy Stare Miasto, kolegiatę Santa María la Mayor, Muzeum Casa Don Bosco i najstarszą w Hiszpanii arenę do walk byków (Plaza de Toros). Przespacerujemy się w okolice sławnego mostu Puente Nuevo i spojrzymy w głęboki na 160 metrów wąwóz nad rzeką Guadalevín. Czas na Lunch.  Po lunchu udajemy się do Gibraltaru – brytyjskiego przyczółka w Hiszpanii. Po przekroczeniu granicy w miejscowości La Linea przesiądziemy się do mikrobusów, którymi wyruszymy na zwiedzanie najciekawszych miejsc Skały Gibraltarskiej: Europa Point, pomnik upamiętniającą tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego i słynącą z doskonałej akustyki jaskinię St Michael’s. Z pewnością nie ominie nas bliskie spotkanie z jedynymi żyjącymi na wolności w Europie małpami. Wieczorem powrót do hotelu, odpoczynek, obiadokolacja i czas wolny.
Dzień 3
 Po wczesnym śniadaniu o jedziemy do Sewilli – barwnej i tętniącej rytmami flamenco i sevillanas stolicy Andaluzji. Po panoramicznym przejeździe przez miasto przespacerujemy się po parku Marii Luisy i wąskich uliczkach dzielnicy Santa Cruz, zwiedzimy imponującej katedrę i zobaczymy Giraldę – wieżę, która niegdyś była minaretem. Zobaczymy przepiękne, ozdobione kwiatami patia, z których słynie Sewilla, imponujący plac Plaza de España i niepowtarzalną architekturę stolicy flamenco. Nie zabraknie czasu na lunch, który możemy zjeść w jednej z licznych „taperii” – lubianych przez mieszkańców Sevilli barów, gdzie serwuje się tapas – lokalne smakołyki w formie niewielkich przekąsek. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i czas wolny. http://przewodnikhiszpania.pl/miasta-hiszpanii/sewilla/ .Póżnym popołudniem wracamy do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wyruszamy na przygodę z natura wejście na szlak pieszy o nazwie „El Caminito del Rey” tzn. Ścieżka Króla i przed nami przepiękne widoki z górskiej trasy nad turkusową rzekę i jezioro w wąwozie, szlak pieszy 7 km, ale trasa bardzo bezpieczna i nie męcząca, po prostu spacerek tyle tylko, że na wysokości i w kasku na głowie. Ok. 13.00 pojedziemy do Mijas na  mały odpoczynek. Po czasie wolnym odkryjemy jedną z najpiękniejszych małych górskich wiosek Andaluzji –  Mijas Pueblo z tradycyjną, andaluzyjską atmosferą i architekturą, białe domostwa – pueblo blanco, położone wzdłuż malowniczych uliczek otaczających starówkę, Santuario de la Virgen de la Pena – kaplicę wyrzeźbioną w skale, arena walk byków, o oryginalnym owalnym kształcie i osiołki – jako taksówki. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i czas wolny .
Dzień 5
Po śniadaniu  ruszamy do Granady – miasta u podnóża gór Sierra Nevada.  Zaczniemy od zwiedzania architektonicznej perły – kompleksu pałacowego Alhambry i ogrodów Generalife (zwanych „ogrodami rajskich rozkoszy”). Po nim udajemy się do centrum Granady, gdzie przespacerujemy się, po zaułkach mauretańskiej dzielnicy Albaicín, znajdującej się na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok na całe miasto i góry Sierra Nevada. Powrót do hotelu, kolacja i czas wolny .
Dzień 6
Po śniadaniu wyruszamy, do malowniczego białego miasteczka Frigiliana w górach Sierra Almijara, pamiętającego czasy królestwa Al-Andalus a następnie zwiedzimy piękną nadmorską miejscowość Nerja – gdzie znajduje się słynny punkt widokowy Balcon de Europa. Na lunch w formie regionalnych tapasów udamy się do malowniczego miasteczka położonego u podnóża gór Sierra Tejeda gdzie po małym odpoczynku, odwiedzimy jeden z dobrze strzeżonych sekretów regionu – ponad 150-letnią, kameralną, typowo „wiejska” rodzinną bodegę, w której będziemy degustować między innymi gatunki wina nagradzane złotymi medalami na międzynarodowych targach. Wytwarzane na bazie szczepu moscatel tutejsze wina wytrawne o owocowym posmaku – oraz słodkie (z suszonych na słońcu rodzynek) zyskały zasłużoną sławę daleko poza granicami regionu. Powrót do hotelu na kolację i czas na odpoczynek.
Dzień 7
Śniadanie Dzień wolny do wykorzystania na odpoczynek, relaks na plaży i realizację własnych pomysłów.UWAGA: Dla chętnych możliwości zorganizowania po kolacji Flamenco Show w samym sercu Malagi.  Kolacja i czas na odpoczynek.  
Dzień 8

DZIEŃ 08.00 – 09.00 śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej, wykwaterowaniem.Ok. 10.30 przejazd autokarem do Malagi ,spacer po zabytkowej części miasta, przy Alkazabie, Teatro Romano i Muzeum Picassa, Plaza de la Marced… Czas wolny na mały lunch i ostatnie zakupy. 5.15 transfer na lotnisko, 15.45 – 17.45 odprawa pasażerska .18.10  Przelot samolotem do Krakowa. Powrót w godzinach wieczornych .

.

HISZPANIA wycieczka Malaga Sewilla Granada Gibraltar

Hiszpańska Andaluzja to kraina położona na południowym krańcu Europy, która swą nazwę wywodzi od historycznego królestwa Al-Andalus to kraina niezwykle różnorodna, w której każda z ośmiu prowincji ma do zaoferowania coś szczególnego. To esencja tego wszystkiego, z czym kojarzymy Hiszpanię. Znajdziemy tu niekończące się białe plaże Atlantyku, tętniące życiem kurorty Costa de Sol, miasta z bogatą historią, porośnięte winnicami i gajami oliwnymi wzgórza, malownicze białe miasteczka, sławione przez poetów cieniste doliny Alpuharry i pokryte śniegiem przez kilka miesięcy w roku szczyty Sierra Nevada – najwyższych gór Hiszpanii kontynentalnej. Każde z tych miejsc warto odwiedzić. Subtropikalny, łagodny klimat i 320 słonecznych dni w roku sprawiły, że „wybrzeże słońca” – Costa del Sol przekształciło się w międzynarodowy ośrodek turystyczny, a wielu mieszkańców z północnej Europy przenosi się tu na stałe. Ale Costa del Sol to nie tylko plażowanie – to także możliwość uprawiania wszelakich sportów, korzystania z wieczornych rozrywek, rozkoszowania się specjałami kulinarnymi i doskonałym winem, a jednocześnie kontaktu z bogatą andaluzyjską kulturą

HISZPANIA  wycieczka Malaga-Sewilla- Granada-Gibraltar

Termin i cena         10 .10 – 17.10.2018        

CENA:            2.040 zł  / plus bilet na samolot / wcześniejszy zakup niższa cena biletu/

   dopłata do pokoju  1 osobowego : 630 zł                                                                            

Cena zawiera

 • 7 noclegów w hotelu 4*    
 • Wyżywienie HB | śniadanie i obiadokolacja ( woda i wino przy kolacji wliczono w cenie).
 • Realizację programu wycieczki  .
 • Polski pilot podczas wszystkich wycieczek .
 • Klimatyzowany autobus podczas wycieczek .
 • Opieka w przypadkach losowych 24h.
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera

 • Przelotu, ( cena w zależności od daty zakupu ok. 600 – 1000 zł )
 • ( wcześniejszy zakup biletu = zdecydowanie nisza cena)
 • ubezpieczenia,
 • opłaty 15 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
 • napojów do posiłków,
 • wydatków natury osobistej,
 • Biletów  wstępu i opłata za przewodników lokalnych: 110,00 €

Uwagi

Godziny wylotu i przylotu mogą ulec zmianie, zgodnie z rozkładem lotów linii lotniczych.

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów , warunków atmosferycznych oraz innych nieprzewidzianych sytuacji,

Dodatkowo płatne :

 

Przewodnik lokalny w Rondzie i wstęp do zwiedzanych obiektów ,

– Przewodnik lokalny w Granadzie i bilet wstępu do Pałacu Alhambry

/uwaga : bilety do Pałacu Alhambry dla grupy trzeba zamówić z dużym wyprzedzeniem , na pazdziernik bilety zamawiamy najpozniej do maja 2017 /

– 2 x Bodegas: degustacja i lunch w formie tapas w czasie „dnia wina” (dzień 6),

– Minibus z kierowcą-przewodnikiem w Gibraltarze,

– Przewodnik lokalny i wstęp do Katedry w Sewilli

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni: 110,00 €