HISZPANIA ANDALUZJA wycieczka Malaga Sewilla Granada Gibraltar

 • Lokalizacja:
 • Długość: 8 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 11/10/2017
 • Powroty kończą się: 18/10/2017
 • Cena od: 1890 zł

HISZPANIA  wycieczka Malaga-Sewilla- Granada-Gibraltar w pazdzierniku to najlepsza pora na przedłużenie sobie lata. Gdy w Polsce zaczyba sie powoli ochładzać tam ciągle lato , słońce , nagrzane morze . Warto zarezerwować czas na spędzenie tu kilku dni.

HISZPANIA wycieczka Malaga Sewilla Granada Gibraltar

Ramowy plan wycieczki

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 8:45 , wylot o godz. 10:45 .Po przybyciu do Malagi ok. godz. 14:30 transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu 3 * na Costa del Sol. Obiadokolacja , wypoczynek, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wyruszamy do Rondy – najpierw malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża, a później przez góry Serranía de Ronda, gdzie widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Zwiedzimy Stare Miasto, kolegiatę Santa María la Mayor,  Muzeum Casa Don Bosco i najstarszą w Hiszpanii arenę do walk byków (Plaza de Toros). Przespacerujemy się w okolice sławnego mostu Puente Nuevo i spojrzymy w głęboki na 160 metrów wąwóz nad rzeką Guadalevín. W ramach lunchu sugerujemy posmakowanie lokalnych przysmaków w jednej z klimatycznych restauracji – najlepiej na tarasie z widokiem na wąwóz i most. W drodze powrotnej zajrzymy do autentycznej bodegi, gdzie w ramach degustacji win z własnej winnicy dowiemy się, dlaczego już starożytni Rzymianie upodobali sobie te okolice . Po popołudniu wracamy do hotelu na Costa del Sol na kolację i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu jedziemy do Sewilli – barwnej i tętniącej rytmami flamenco i sevillanas stolicy Andaluzji. Po panoramicznym przejeździe przez miasto przespacerujemy się po parku Marii Luisy i wąskich uliczkach dzielnicy Santa Cruz, zwiedzimy imponującej katedrę i Giraldę – wieżę, która niegdyś była minaretem. Zobaczymy przepiękne, ozdobione kwiatami patia, z których słynie Sewilla, imponujący plac Plaza de España i niepowtarzalną architekturę stolicy flamenco. Nie zabraknie czasu na lunch, który możemy zjeść w jednej z licznych „taperii” – lubianych przez mieszkanców Sevilli barów, gdzie serwuje się tapas – lokalne smakołyki w formie niewielkich przekąsek. http://przewodnikhiszpania.pl/miasta-hiszpanii/sewilla/ .Póżnym popołudniem wracamy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu ruszamy do Granady – miasta u podnóża gór Sierra Nevada. Zaczniemy od zwiedzania architektonicznej perły – kompleksu pałacowego Alhambry i ogrodów Generalife (zwanych „ogrodami rajskich rozkoszy”). Po nim udajemy się do centrum Granady, gdzie przespacerujemy się, po zaułkach mauretańskiej dzielnicy Albaicín, znajdującej się na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok na całe miasto i góry Sierra Nevada.  http://przewodnikhiszpania.pl/miasta-hiszpanii/granada/  Późnym popołudniem wracamy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu udajemy się do Gibraltaru – brytyjskiego przyczółka w Hiszpanii. Po przekroczeniu granicy w miejscowości La Linea przesiądziemy się do mikrobusów, którymi wyruszymy na zwiedzanie najciekawszych miejsc  Skały Gibraltarskiej: Europa Point, Great Siege Tunnels (z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć  generała Władysława Sikorskiego) i słynącą z doskonałej akustyki jaskinię St Michael’s. Z pewnością nie ominie nas bliskie spotkanie  z jedynymi żyjącymi na wolności w Europie małpami. Oczywiście będzie też czas wolny – Gibraltar jest strefą wolnocłową, będzie, więc okazja pobuszować w sklepach przy Main Street. http://www.peregrynacje.pl/gibraltar.html  .Po południu wracamy do hotelu na odpoczynek i kolację.

Dzień 6
SZLAKIEM WINA :Po śniadaniu wyruszamy w stronę Almerii, gdzie w malowniczym miasteczku położonym u podnóża gór Sierra Tejeda odwiedzimy jeden z dobrze strzeżonych sekretów regionu – ponad 150-letnią rodzinną bodegę, w której będziemy degustować między innymi gatunki wina nagrodzane złotymi medalami na międzynarodowych targach. Stąd udajemy się do kolejnego malowniczego białego miasteczka w górach Sierra Almijara, pamiętającego czasy królestwa Al-Andalus. Wytwarzane na bazie szczepu moscatel tutejsze wina wytrawne o owocowym posmaku – oraz słodkie (z suszonych na słońcu rodzynek) zyskały zasłużoną sławę daleko poza granicami regionu. Kameralna, typowo „wiejska” bodega, którą odwiedzimy w czasie wycieczki słynie również z doskonałej oliwy, miodu rozmarynowego i produkowanych na miejscu w niewielkich ilościach naturalnych kosmetyków na bazie oleju z awokado. Przygotują nam tu pyszny lunch złożony z tapas – lokalnych specjałów i win prosto z beczki. W godzinach popołudniowych wyruszamy do Nerja – gdzie znajduje się słynny punkt widokowy Balcon de Europa. Dla chętnych proponujemy odwiedzenie jednego z andaluzyjskich cudów natury: Cueva de Nerja – kompleksu jaskiń, liczącego łącznie 7219 m długości, składającego się z położonych na trzech poziomach galerii z bogatą szatą naciekową. Dla pozostałych – czas wolny, który można przeznaczyć na spacer po mieście lub relaks na plaży w Nerja. Powrót do hotelu na kolację i czas na odpoczynek.

Dzień 7
Dzień wolny do wykorzystania na odpoczynek, relaks na plaży i realizację własnych pomysłów.

Dzień 8
Pobranie pakietów śniadaniowych, wykwaterowanie i  transfer na lotnisko w Maladze . Wylot o godz.  6:35 przylot do Krakowa ok. 10:20.

HISZPANIA wycieczka Malaga Sewilla Granada Gibraltar

Hiszpańska Andaluzja to kraina położona na południowym krańcu Europy, która swą nazwę wywodzi od historycznego królestwa Al-Andalus to kraina niezwykle różnorodna, w której każda z ośmiu prowincji ma do zaoferowania coś szczególnego. To esencja tego wszystkiego, z czym kojarzymy Hiszpanię. Znajdziemy tu niekończące się białe plaże Atlantyku, tętniące życiem kurorty Costa de Sol, miasta z bogatą historią, pororośnięte winnicami i gajami oliwnymi wzgórza, malownicze białe miasteczka, sławione przez poetów cieniste doliny Alpuharry i pokryte śniegiem przez kilka miesięcy w roku szczyty Sierra Nevada – najwyższych gór Hiszpanii kontynentalnej. Każde z tych miejsc warto odwiedzić. Subtropikalny, łagodny klimat i 320 słonecznych dni w roku sprawiły, że „wybrzeże słońca” – Costa del Sol przekształciło się w międzynarodowy ośrodek turystyczny, a wielu mieszkańców z północnej Europy przenosi się tu na stałe. Ale Costa del Sol to nie tylko plażowanie – to także możliwość uprawiania wszelakich sportów, korzystania z wieczornych rozrywek, rozkoszowania się specjałami kulinarnymi i doskonałym winem, a jednocześnie kontaktu z bogatą andaluzyjską kulturą. Długie piaszczyste plaże z palmami przy promenadzie zapraszają na romantyczne spacery. Idylliczne zatoki są wspaniałym miejscem dla osób poszukujących relaksu, a ekskluzywne jachtowe mariny i pola golfowe przyciągają wielbicieli luksusu „na sportowo”. Wybrzeże Słońca stanowi równocześnie doskonałą bazą wypadową do wycieczek po Andaluzji – do malowniczo położonych białych miasteczek, w góry albo do najważniejszych miast w regionie. HISZPANIA wycieczka Malaga Sewilla Granada Gibraltar to bogaty i urozmaicony program który pozwoli Ci zapoznać sie z tym atrakcyjnym regionem .

HISZPANIA  wycieczka Malaga-Sewilla- Granada-Gibraltar

Termin i cena         11 .10 – 18.10.2017        

CENA:            1.890 zł  / plus bilet na samolot /

   dopłata do pokoju  1 osobowego : 630 zł                                                                            

Cena zawiera

 • Transfer Malaga AGP – Hotel na Costa del Sol – Malaga AGP ,
 • Transport klimatyzowanym autokarem w czasie wszystkich wycieczek ,
 • Hotel 3* / HB (śniadania i obiadokolacje),
 • Opieka polskiego pilota w czasie wszystkich wycieczek ,
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • Przelotu, ( cena w zależności od daty zakupu ok. 600 – 1000 zł )
 • ( wcześniejszy zakup biletu = zdecydowanie nisza cena)
 • ubezpieczenia,
 • opłaty 15 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
 • napojów do posiłków,
 • wydatków natury osobistej,
 • Biletów  wstępu i opłata za przewodników lokalnych: 110,00 €

Uwagi

Godziny wylotu i przylotu mogą ulec zmianie, zgodnie z rozkładem lotów linii lotniczych.

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów , warunków atmosferycznych oraz innych nieprzewidzianych sytuacji,

Dodatkowo płatne :

 

Przewodnik lokalny w Rondzie i wstęp do zwiedzanych obiektów ,

– Przewodnik lokalny w Granadzie i bilet wstępu do Pałacu Alhambry

/uwaga : bilety do Pałacu Alhambry dla grupy trzeba zamówić z dużym wyprzedzeniem , na pazdziernik bilety zamawiamy najpozniej do maja 2017 /

– 2 x Bodegas: degustacja i lunch w formie tapas w czasie „dnia wina” (dzień 6),

– Minibus z kierowcą-przewodnikiem w Gibraltarze,

– Przewodnik lokalny i wstęp do Katedry w Sewilli

Bilety wstępu i przewodnicy lokalni: 110,00 €