GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2018

 • Lokalizacja: ,
 • Długość: 13 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 13/08/2018
 • Powroty kończą się: 25/08/2018
 • Cena od: 1864 zł

GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2018

MACEDONIA OCHRYD Zielone wzgórza, najsmaczniejsze pstrągi w Europie, serdeczni mieszkańcy którzy opowiadają o Macedonii i częstują Rakiją, to OCHRYD nazywany perłą Bałkanów, leżące nad brzegiem krystalicznie czystego jeziora Ochrydzkiego o powierzchni 370 km

GRECJA STOMIO malutkie miasteczko rybackie leżąca nad samym morzem na stikach masywu Ossy. Spokojna piaszczysta plaża , tawerny i leżaki nasd wodą , idealne miejsce na wypoczynek

Grecja Stomio

GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2018

BAŁKANY GRECJA plus MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2017 Ramowy plan pobytu

Dzień 1
 O godz.13.oo zbiórka i wyjazd z Krakowa, ul. Ujastek 1 (KOMBINAT bud. „S”). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbie, Macedonię

Dzień 2
Przyjazd do Macedonii. Krótkie zwiedzanie stolicy Macedonii SKOPIE-miasta Aleksandra Macedońskiego i Matki Teresy z Kalkuty, miasta pomników i fontann. Zwiedzamy: Twierdze Skopsko Kale, cerkiew św. Spasa na terenie Starej Czarsziji, meczet Mustafa Paszy, wieżę zegarową, stary Bazar, Most Kamienny na rzece Vardar, Most Sztuki, Narodowy Teatr Opery i Baletu. Dalszy przejazd przez Macedonię w kierunku Ohrydu. Zakwaterowanie w hotelu w godz. popołudniowych, zapoznanie się z okolicą, obiadokolacja, nocleg .

Dzień 3-4
Wypoczynek ,plażowanie ,kąpiele w Jeziorze Ohryd .Zwiedzanie starego miasta OHRYD, które jest nazywane europejską Jerozolimą, posiadającą 356 obiektów sakralnych. W czasie spaceru zwiedzamy starożytny teatr, twierdzę cara Samuela, warsztat tradycyjnego czerpania papieru, cerkiew św. Pantalejmona, gdzie spoczywa św. Klimenta na Ploaszniku , wnętrza bazyliki. Spacer zakończymy przy cerkwi św. Johana Kaneo. Czas na spacer po deptaku nowej części miasta i zakupy ochrydzkich pereł w ekskluzywnych sklepikach oraz ,zakupy regionalnych przypraw na sławnym bazarze. Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych. .
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu w kierunku Grecji , po drodze krótki postój w Bitoli  .Przyjazd do Stomio , zakwaterowanie , kolacja ,nocleg.
Dzień 6-12
   Wypoczynek, plażowanie ,kąpiele morskie w morzu Egejskim . Mozliwość uczestniczenia  w wycieczkach fakultatywnych.
Dzień 13
  Śniadanie ,wykwaterowanie. Ostatnie zakupy. Przejazd przez Grecje ,Macedonię ,Węgry, Słowację /posiłek tranzytowy – płatny/. Przyjazd do Polski w godz. wieczornych..

GRECJA MACEDONIA wypoczynek zwiedzanie lato 2018

MACEDONIA-OHRYD

Ochryd to piękne miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO wraz z leżącym tam Jeziorem Ochrydzkim nazywanym „Perłą Bałkanów”.Jest to jedno z najczystszych i największych jezior w Europie. Miasto położone jest u stóp wysokich gór- Galiczica. Miejscowość oprócz wspaniałego jeziora słynie również z wielu świetnie zachowanych cerkwi. Nad miastem góruje twierdza cara Samulila ,z której rozciąga się widok na całą okolice. Ochryd słynie z pereł, które można kupić w każdym miejscu.

Hotel Lebed***

Hotel Lebed oddalony jest o 20 metrów od Jeziora Ochrydzkiego oraz o 5 minut spacerem od zabytkowej części miasta Ochryda i oferuje pokoje 2,3,4 osobowe z możliwością dostawki, klimatyzację, bezpłatne WiFi oraz widoki na góry lub jezioro. W każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem i toaletą, jak również telewizor. Niektóre pokoje dysponują balkonem. Na terenie hotelu znajduje się restauracja i bar.. Tuż obok obiektu usytuowany jest park.

Wyżywienie:Śniadania i obiadokolacje(bufet).Napoje do śniadania: herbata, kawa, sok, do obiadokolacji woda, napoje do obiadokolacji płatne. Kuchnia macedońska.

GRECJA STOMIO to małe miasteczko położone w południowej części Riwiery Olimpijskiej, malowniczo usytuowane pomiędzy deltą rzeki Pinios, piaszczystą plażą i zboczem góry Kissavos. Charakteryzuje się przepiękną, szeroką, piaszczystą plażą oraz czystą wodą morską. Jest to spokojna i przyjazna dla turystów miejscowość ze względu na ciszę i spokój.

Hotel Alexiou**

Do dyspozycji gości pokoje 2 lub 3 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę, przestrzenny balkon, klimatyzację oraz lodówkę. Pokoje są czyste oraz zadbane, na wyposażeniu są również ręczniki, Wifi. Restauracja hotelowa położona jest na tarasie hotelowym, skąd rozciąga się niesamowity widok, w szczególności urzekające są wschody i zachody słońca. Odległość hotelu od morza wynosi 500m.

Wyżywienie: 2 posiłki dziennie:śniadanie,2-daniowa obiadokolacja: napoje do posiłków: śniadanie-kawa, herbata, sok: obiadokolacja-woda, kuchnia grecka. Hotel posiada certyfikat zdrowej żywności. Pobyt od obiadokolacji do śniadania. Restauracja hotelowa z tarasem widokowym na morze , góry dostarcza dodatkowych wrażeń.

 

 

 Termin i cena

TERMIN CENA ILOŚĆ  DNI
13.08-25.08.2018 270 EUR + 690 zł razem ok 1.864 zł 13

Cena imprezy razem ok jest równowartością kwoty poddanej w EUR przeliczonej wg kursy sprzedaży Banku PKO BP obowiązującej w dniu dokonania ostatecznej wpłaty + kwota w zł.Kwota razem ok podana jest orientacyjnie – przyjęto kurs 1 EUR = 4,35 zł

ZNIŻKI

Dzieci 4-12 lat z 2 osobami pełnopłatnymi : 25 % ceny w zł

Dzieci do lat 4 z 2 osobami pełnopłatnymi : 450 zł

Cena zawiera

 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, ) na trasie: Kraków-Macedonia – Grecja-Kraków,
 • 3 noclegi w Macedoni ,
 • 7 noclegów w Grecji,
 • wyżywienie: 2 posiłki dziennie (śniadanie,  ,obiadokolacja), kuchnia macedońska i grecka, napoje do śniadania, do obiadokolacji woda);
 • zakawaterowanie w pokojach 2,3,4 osobowych z klimatyzacją,
 •   opiekę pilota w czasie przejazdu,
 • realizację ramowego programu pobytu,  ubezpieczenie: KL + NNW + bagaż SIGNAL IDUNA POLSKA,
 • podatek VAT

Cena nie zawiera

 •  opłaty 10 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ  GWARANCYJNY ,
 • opłaty za wycieczki fakultatywne ,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy,
 • dopłaty do połączeń antenowych,
 • świadczeń nie zawartych w ofercie,
 • opłat za dojazdy antenkowe , 
 • opłaty 10 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ  GWARANCYJNY .                                                                                       

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
 odbywaja się przy min.20 osobach /

GRECJA : Ateny 40 EUR, Meteory 25 EUR, Delfy 35 EUR, Olimp 15 EUR, Skiatos 40 EUR; Wieczór Grecki 20 EUR; Saloniki 25 EUR , Św Góra Athos 40 EUR

MACEDONIA: Rejs statkiem po jeziorze Ohryd -ok 15Euro/dla chętnych dodatkowa opłatnie rejs po Żródłach Czarnego Drinu ok.5euro

UWAGA : Ceny wycieczek mogą ulec zmianie. Wycieczki są organizowane przez lokalne biura podróży

 

Dla chętnych dodatkowo odpłatnie rejs po żródłach Czarnego Drinu /5EURO/ , Albania Kruja 30 EURO .

UWAGA : możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych w BIURZE TURYSTYKI HUT PLUS

Połączenia antenowe

DOPŁATY DO TRAS ANTENOWYCH:
Kielce 65 zł; Tarnów 60 zł ,Katowice 45 zł , Warszawa

Dojazdy antenowe organizowane są przy co najmniej 5 uczestnikach. Przejazd może odbywać się autobusem klasy turystycznej, busem, autem osobowym lub PKP. POTWIERDZENIE DOJAZDÓW ANTENOWYCH DO 7 DNI PRZED TERMINEM WYJAZDU.