BENELUKS : BELGIA , HOLANDIA ,LUKSEMBURG wycieczka majowa 2018

 • Lokalizacja: , ,
 • Długość: 6 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 29/04/2018
 • Powroty kończą się: 04/05/2018
 • Cena od: 1399 zł

BENELUKS : BELGIA , HOLANDIA ,LUKSEMBURG wycieczka majowa 2018

LUKSEMBURG, BRUKSELA, ANTWERPIA, BRUGIA, GANDAWA, HAGA, KAUKENHOF -OGRODY AMSTERDAM – zobacz najciekawsze miejsca w Europie -zapraszamy

 

BENELUKS : BELGIA , HOLANDIA ,LUKSEMBURG wycieczka majowa 2018

Ramowy plan wycieczki BENELUKS : BELGIA , HOLANDIA ,LUKSEMBURG wycieczka majowa 2018

Dzień 1
 Zbiórka i wyjazd z Krakowa o 6:00, przejazd przez Niemcy, przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg. .

Dzień 2
po śniadaniu przejazd do Luksemburga. Luksemburg jest siedzibą rządu, parlamentu i rezydencją Wielkiego Księcia. Dzielnica Europejska z siedzibami wielu urzędów unii, i piękną bryłą Filharmonii, dalej Bulwar Królewski, Katedra Najświętszej Marii Panny, Plac Konstytucji, bastiony na skale Bock, i most Adolfa z którego widać całe miasto. Przejazd do królestwa Belgii. Bruksela- objazd miasta autokarem: siedziba NATO, Parlament Europejski, Rada Unii Europejskiej. Przejazd do zabytkowego centrum; Królewska Galeria św. Huberta – najstarszy pasaż handlowy przykryty 200 m szklanym dachem, Place Grande z XV wiecznym ratuszem, i symbolem Brukseli siusiającym chłopczykiem Manneken, Pałac Królewski, Katedra św. Michała i św. Goduli, obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicy Brukseli, nocleg..
Dzień 3
 po śniadaniu przejazd do Antwerpii, miasta Rubensa, najwyższy budynek Belgii gotycka katedra Najświętszej Marii Panny , budowana przez 200 lat, z pięknymi witrażami, obrazami i słynnymi rzeźbami Rubensa. Renesansowy budynek ratusza w którym do dziś urzęduje burmistrz. Przejazd do Brugii. Spacer po starówce, po spokojnych uliczkach miasta, wzdłuż kanałów, dzwonnica Beffroi na Grote Markt z której po przejściu 365 stopni jest widok na całe miasto. Bazylika Świętej Krwi ( konieczna wcześniejsza rezerwacja), rejs łodzią po kanałach, przejazd do hotelu, nocleg..

Dzień 4
 : po śniadaniu przejazd do Holandii do ogrodów Keukenhof- 32 hektarowego ogrodu z kwitnącymi tulipanami, żonkilami, narcyzami, hiacyntami. Ten największy ogród roślin cebulkowych, to raj dla posiadaczy, ogrodów, działek. Po południu przejazd do Hagi – siedziby Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Największe atrakcje to: Binnenhof, Królewska Galeria Malarstwa Mauritshuis, Madurodam- Holandia w miniaturze, muzeum miniatur przedstawiające w skali 1:25, ponad 700 charakterystycznych obiektów Holandii. Haga to również piękne piaszczyste plaże Morza Północnego, nadmorskie tawerny i restauracje i 400 metrowe molo, nocleg.

Dzień 5
po śniadaniu przejazd na farmę serową, gdzie zobaczymy jak się produkuje sery – degustacja, następnie wytwórnia sabotów – drewnianego symbolu Holandii. Możliwość zakupów. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie: Muzeum Van Gogha lub Rijksmuseum ze zbiorami malarstwa holenderskiego. Szlifiernia diamentów. Spacer po zabytkowym centrum, pływający targ kwiatowy, Rejs po kanałach. Zabytkowa ulica Kalverstraat to wielokilometrowy ciąg sklepów, kawiarni, domów towarowych. Wieża Munttoren to jedna z trzech średniowiecznych bram miejskich, w XVIII w pełniła rolę mennicy. Plac Dam w historycznym centrum – znajduje się tutaj Pałac Królewski. Dam – to po holendersku tama. Czas wolny na zakupy. Spacer do dzielnicy czerwonych latarni, znanej z klubów nocnych, gdzie w centralnym miejscu stoi niewielki z brązu pomnik prostytutki. Dalej dzielnica Żydowska. Wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Niemcy.
Dzień 6
przyjazd do kraju w godzinach południowych.

 

BENELUKS : BELGIA , HOLANDIA ,LUKSEMBURG wycieczka majowa 2018

 Terminy i ceny

TERMIN CENA ILOŚĆ  DNI
29.04 – 04.05.2018 1.399 zł 6

Cena zawiera :

 • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu klasy turystycznej w Niemczech,
 • 2 noclegi w Belgi, 1 nocleg w Holandii ,
 • 4 x śniadanie ,
 • transport, opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
 • podatek VAT .

Cena nie zawiera:

 • opłaty 10 zł/osobę na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY .
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 400 zł, wstępy, rejsy, ogrody ok. 85 €. dopłata do 4 x obiadokolacji 280 zł,
 • ubezpieczenia od vchorób przewlekłych .

Połączenia antenowe

DOPŁATY DO TRAS ANTENOWYCH:
Kielce 65 zł; Tarnów  45 zł ,

Dojazdy antenowe organizowane są przy co najmniej 5 uczestnikach. Przejazd może odbywać się autobusem klasy turystycznej, busem, autem osobowym lub PKP. POTWIERDZENIE DOJAZDÓW ANTENOWYCH DO 7 DNI PRZED TERMINEM WYJAZDU.

UWAGA : wymagany ważny paszport lub dowód osobisty / ważność nie krótsza niz 3 miesiące od daty powrotu z wyjazdu /.

Na bilety wstępu, lokalnych przewodników ok. 85  €