SYLWESTER w GRECJI

 • Lokalizacja:
 • Długość: 6 dni
 • Wyjazdy rozpoczynają się: 29/12/2017
 • Powroty kończą się: 03/01/2018
 • Cena od: 1050 zł

Chcesz powitać Nowy Rok inaczej – daj się namówić  na sylwestrowy wypoczynek w Grecji

  SYLWESTER w GRECJI

  SYLWESTER W GRECJI – NOWY ROK 2018 WITAMY nad MORZEM EGEJSKIM  !!!

  Pojedz , zobacz i świętuj inaczej powitanie Nowego Roku . Proponujemy sylwestrowy wypoczynek oraz mile spędzony czas  w Grecji.Dla odważnych morska kąpiel w Morzu Egejskim / temperatura wody zbliżona do Bałtyku latem /.

  [/itinerary]

  Dzień 1
    29.12.2017, wyjazd z Krakowa ok godziny 9.oo, przejazd przez Słowacje, Węgry, Serbie,Republikę Macedonia.

  Dzień 2
  30.12.2017, przyjazd do Grecji w godzinach południowych , odwiedzamy świąteczne Thesalonikidrugiego co do wielkości pod względem liczby mieszkańców miasta Thessalonik tzw drugiej stolicy kraju.Dekoracje świąteczne są w każdym najmniejszym sklepie, cukiernie pachną noworocznymi wypiekami, czyli słynnym ciastem Św. Wasylego. Można tez zrobić wszelkiego rodzaju zakupy, od pamiątek, poprzez ubrania, do ciast i alkoholi włącznie. Po ulicach chodzą grupki dzieci i śpiewają tradycyjne kolędy. Na Placu Arystotelesa wielki jarmark i gigantyczny żaglowiec, symbol greckich Świat Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. http://lubiepodroze.eu/saloniki-grecja-co-warto-zobaczyc/

   Spacer rozpoczniemy od słynnej Białej Wieży, przejdziemy do pozostałości pałacu Galeriusza, do Rotundy sw Jerzego, spacer skończymy na Placu Arystotelesa. Wszystkich zachęcam do odwiedzenia słynnego Bazaru Modiano.Bedzie czas wolny na ostanie zakupy i Noworoczne prezenty.W godzinach popoludniowych przejazd i zakwaterowanie w hotelu nad morzem , czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja. Po kolacji spotkanie przy greckiej muzyce .

  Dzień 3
   31.12.2017, wycieczkę po wschodnim masywie Olimpu.Przejazd do małej miejscowości Paleos Panteleymonas, wybudowanej w typowym macedońskim stylu. Małe kamienne domy, kryte dachówka są przytulone do Wschodniego Masywu Olimpu. Z tarasu widokowego roztacza się wspaniała panorama na Riwierę Olimpijska, zamek w miejscowości Platamona, Morze Egejskie .Powrót do hotelu,kolacja .ok 21.30 przejazd na Zabawę Sylwestrową wraz z kolacja do nadmorskiej Tawerny.O godzinie 24 .00 powitamy Nowy Rok szampanem i fajerwerkami, dalszy ciąg zabawy sylwestrowej. Powrót do hotelu, nocleg

  Dzień 4
  01.01.2018, Śniadanie ,wypoczynek po trudach sylwestrowych szleństw dla chetnych wycieczka falultatywna do Klasztorów Metheora /płatna ok 25 eur/osobę /. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień 5
   02.01. 2018, Śniadanie , pakowanie bagaży. W godzinach przepołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

  Dzień 6
  03.01.2018 ,Przyjazd do Krakowa w poznych godzinach wieczornych.

  SYLWESTER w GRECJI

  MENU / kuchnia grecka / W CZASIE ZABAWY SYLWESTROWEJ

  zimne przystawki: sałatki, pieczywo ,drobne rybki marynowane, tyropita ( specjalnie pieczona na Nowy Rok, w małych kawałkach krojona w kwadraty ),tzatziki ,pasta z bakłazanow,pasta z ikry podawana z przypieczonym chlebem ).

  Cieple dania :mieso z grila, ryby gavros, lub sardela, kalmary, patates furno ( ziemniaki krojone w ćwiartki i pieczone .

  Deser : ciasto- tradycyjna Wasilopita, kawa, sok ,butelka greckiego wina 0,5 na dwie osoby,lampka szampana do toastu Noworocznego ,grecki alkohol wysokoprocentowy/ ½ l na parę /

  CENA ZAWIERA :

  3 noclegi w hotelu *** na Riwierze Olimpijskiej , 3 x sniadanie , 3 x  obiadokolacja ,przejazd autokarem realizacje programu ,imprezę sylwestrową w nadmorskiej tawernie / dania zimne, dania ciepłe ,desery , alkohol/ grecki/, ubezpieczenie , opiekę pilota w czasie przejazdu i pobytu .

  TERMIN I CENA :

  29.12.2017 – 03.01.2018   1050 zł

   

  .