OCHRYD MACEDONIA perła Bałkanów

OCHRYD nazywany perłą Bałkanów to piękne miasto wpisane na listę zabytków UNESCO, leżące nad brzegiem  krystalicznie   czystego  jeziora Ochrydzkiego u podnóża gór Galicica .

Zielone wzgórza, najsmaczniejsze ryby słodkowodne  w Europie, krystalicznie czysta ciepla woda w jeziorze , serdeczni mieszkańcy, którzy opowiadają o   Macedonii i częstują rakiją.

To miejsce o niespotykanej kumulacji pozytywnej energii.To miasto gdzie kościół sąsiaduje z meczetem . Klimat miasta położonego nad bajecznym jeziorem docenisz spacerując głównym bulwarem, przy którym ulokowane są sklepy oferujące w zasadzie wszystko. Praktycznie przed każdym z nich można zobaczyć mały stolik, przy którym siedzą sklepikarz i jego znajomi, powolnie popijając kawę po turecku lub słodką herbatę . Dla nich te małe sklepiki z towarami czy usługami to nie tylko praca, ale sposób na życie. Sklepiki otwarte są często od godzin porannych do późnonocnych.

Miasto słynie z hodowli pereł, które można kupić na każdym kroku. W mieście znajdują się liczne kafejki oferujące doskonałe bałkańskie i tureckie przysmaki, sklepy, bazar oraz piękna promenada z zadbanymi plażami. W porcie na turystów czekają statki wycieczkowe , którymi można odbyć niezapomniane rejsy po tym jednym z najczystszych jezior w Europie.