GRECJA LATO 2017

Pewna pogoda i słońce , ciepłe morze , piaszczyste plaże. Bogaty program wycieczek .

Polecamy wypoczynek + zwiedzanie Grecja – LATO 2017 .

Polecamy też majówkę oraz weekend czerwcowy , na jesień wycieczkę na Peloponez.

Sprawdzone hotele , sprawdzeni przewodnicy , sprawdzeni partnerzy w Grecji .

Greckie wina….różne smaki…różne aromaty….

Greckie wina….różne smaki…różne aromaty…. 
Grecja to prawdziwa kolebka europejskiego winiarstwa. Tradycje uprawy winorośli i produkcji wina w tym kraju liczą sobie cztery tysiące lat.
W ruinach minojskich pałaców archeolodzy znajdowali amfory do przechowywania wina.
Grecy zakładali także winnice wokół licznych kolonii na wybrzeżach Morza Czarnego i w dalekiej Hiszpanii.
Dzisiejsza Grecja to około 150 tys ha winnic.
Greckie wyspy z kolei stanowią swoisty winiarski mikrokosmos, który wprost zaskakuje różnorodnością produkowanych tu win. Tutejsze wina zachowały swój tradycyjny charakter.
Z Krety, gdzie znajdują się najstarsze europejskie winnice pochodzą wina czerwone.
Musimy pamiętać, że Grecja od wieków słynęła z produkcji win słodkich. ” Małmazje” znane w dawnej Polsce to właśnie wina pochodzące z okolic Monemvasi na Peloponezie.
Unikalną grecka specjalnością jest ” Retsina „, białe wino do którego podczas fermentacji dodaje się nieco żywicy sosnowej. Stąd bierze się niezwykle charakterystyczny żywiczny aromat.
Początki tego zwyczaju są bardzo odległe. W starożytności używano żywicy do uszczelniania amfor. Obecnie chociaż proces technologiczny nie wymaga tego typu zabiegów, Retsina jest w dalszym ciągu aromatyzowana żywicą.
Podaje się schłodzoną do 8 -10C, obowiązkowo w małych szklaneczkach, zazwyczaj do ryb , lekkich dań mięsnych lub do przekąsek…
Na zdrowie… !!! για μας.. !!!

GRECJA RIWIERA OLIMPIJSKA udane wakacje

Polecamy wypoczynek wakacyjny w Grecji . Za rozsądną cenę można tu spokojnie wypocząć , skorzystać z kąpieli w ciepłych wodach Morza Egejskiego , spróbować miejscowych przysmaków , odbyć wycieczki w ciekawe miejsca.

Nie ma żadnych utrudnień związanych z uchodzcami , podróżowaniem drogą lądową czy powietrzną czy  w miejscowościach turystycznych .

Zapraszamy do zapoznania się  z naszymi propozycjami . Grecja czeka na turystów z Polski

AUSTRIA wakacje w Styrii

2847_c_steiermark_tourismus_leo_himslWAKACJE W STYRII  Poznaj Austrię od jej zielonej strony

Cieszyć się wakacjami w Styrii można na wiele sposobów. Miłośnicy sztuki i kultury przybywają nie tylko do Grazu, by ucieszyć swoje zmysły, lecz także do innych regionów oferujących gościom kontakt z lokalnymi tradycjami.

 

Czy masz ochotę na długie wędrówki w urokliwej, naturalnej scenerii podczas wakacji? A może myślisz o odkrywaniu z całą wygodą jazdy na rowerze pagórkowatego krajobrazu południowej Styrii? W zimie doskonale utrzymane stoki zapraszają Cię do narciarstwa. Ci, którzy wolą przemieszczać się na dwóch wąskich nartach przez zimowy krajobraz, znajdą niejedną z licznych tras narciarstwa biegowego. Ale nawet poza trasami narciarskimi czeka na Ciebie wiele zimowych przyjemności od jazdy na sankach przez wędrówki w rakietach śnieżnych do skialpinizmu .

 

Ponadto: urlop w Styrii jest zawsze podróżą pełną przyjemności dla podniebienia. Ponieważ mieszkańcy Styrii są niezwykle gościnni, warto spróbować ich regionalnych przysmaków: godne polecenia są zarówno zimowe kulinaria, jak i letnie specjały. Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla umysłu i ciała podczas wizyty w termach, możesz to zrobić właśnie w Styrii.

Smaki Hiszpanii…..

Hiszpańska kuchnia łączy w jedno to co najlepsze w rejonie morza śródziemnego, dorodne dojrzewające na słońcu warzywa i owoce, orientalne przyprawy, oliwę, suszone mięso i kiełbasy, ryby i owoce morza. Każdy region, każdy kraj pachnie inaczej, smakuje inaczej. Escudella, pyszna zupa z kanciastego grochu z mięsem, paella czyli ryż smażony na dużej patelni z oliwą kurkumą i rybą , albo mięsem albo owocami morza.  Nawet zwykły kurczak… idealnie upieczony pachnący ziołami, podawany po pół sztuki na osobę, do tego wszechobecny chleb, czosnek, pomidory przekrojone na pół……. No właśnie, podają ogromne grzanki do tego czosnek, który należy wetrzeć w gorące pieczywo, a następnie to samo zrobić z połówkami pomidora. Banalnie proste, a jak smakuje.. J J   Do tego wino podawane w dzbankach.  A propos wina, najlepiej kupować je w bodegach, gdzie z ogromnych beczek nalewane jest do butelek lub pojemników. Oczywiście po uprzedniej degustacji . Przy każdej ścianie bodegi,  pod sufit ułożone są beczki, małe, duże i ogrooomne, jedne mają kraniki, inne są zatkane i jeszcze leżakują.